Forum Duyurusu: Webnoly Forum Kuralları Lütfen Okuyunuz
ChromaX Theme
Yönetici
******
13
konular
25
mesajlar
10-08-2019
Kayıt Tarihi
16-01-2019, Saat: 13:36
Forum kurallarını takip etmek üyenin hükümlülüğüdür. Webnoly forum kurallarını düzenleyebilir,ekleyebilir veya değiştirebilir.
 • Forumdaki işleyişler & gerekli ticaret konuları Türkiye Cumhuriyeti, Türk Ceza Kanunu, Türk ticaret kanunu mevzuatlarına göre düzenlenmesi ve uygulanması gerekmektedir. 

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Webnoly sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Webnoly hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
- Webnoly yönetimi teftiş etmekle sorumlu değildir. Gerekli noktalarda girişimlerde bulunabilir. Bunun dışında üyeler paylaştıkları, veya ticaret işlerinden kendileri sorumludur.
 • Anayasa veya Mevzuat ihlallerinden oluşabilecek durumlarda Webnoly yönetimi gerekli bilgileri, emniyet kurullarına vermekle yükümlüdür.
 • Her üye toplumun getirdiği geleneklere ve adaba uygun şekilde mesajlarda bulunmalıdır. Forumda kısaltılmış veya kısaltılmamış küfür yasaktır.
 • Her üye toplumun getirdiği geleneklere ve adaba uygun şekilde mesajlarda bulunmalıdır. Forumda kısaltılmış veya kısaltılmamış küfür yasaktır.
 • Forumda yazılan iletilerde aşağıdaki unsurları ihtiva eden hususların varlığı ve bu içerikleri barındıran her türlü platformun tanıtımı halinde üye 1 aydan az olmamak üzere forumdan uzaklaştırılır:

  a) Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına aykırı suç teşkil eden her türlü içerik
  b) 957 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na ve ilgili diğer kanun hükümlerine göre yasal hak sahibi veya dağıtıcısının izni olmadan paylaşılan müzik (mp3), film ve diğer fikir ve sanat eserleri
  c) 5651 sayılı kanun ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu çerçevesinde katalog suçlarına ve genel hükümlere tabi yetişkin içerik
 • Forum yöneticileri tarafından, bir üyenin birden fazla hesabı olduğu tespit edilirse ANA hesabı hariç diğer hesapları forumdan uzaklaştırılır ve ANA hesabı uyarı puanı alır. 
Ticari İşlemler
 • Satış yapılan kategorilerde o kısımda bulunan kurallara uyarak konu açılması ve satış yapılması uygun görülmektedir.

  a) Herhangi bir üyenin haksız yere ticaret konusu baltalayanlar en az 1 ay olmak üzere ban cezasına çarptırılır.
 • Herhangi bir dolandırma/kendisinin olmayan ürünü satma v.b durumlarda üye forumda süresiz olarak uzaklaştırılır ve ıp ban atılır.
 • Trade sistemi 5 tl üzeri alışverişler için kullanılmalıdır. Gereksiz veya haksız trade puanlarını yöneticilere bildiriniz.
------------------------------------------------------------
 • Site Yönetimi "Oy" ile seçilen bir yönetim değildir. Bu sebeple yönetim ile ilgili konu açmak, Yöneticilerin ve Forumun huzurunuzu bozmak, saygısızca, terbiyesizce yazılar yazmak yasaktır.
 • Forumda çalışan yetkililer şuan için herhangi bir ücret almamakta gönüllü çalışmaktadır. Üyelerin ona göre davranmaları gerekmektedir.