ID: 227 Kategori: Yeni Web Siteleri Konu Sahibi: DerSu 0 Yorum 1112 Okunma
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahşap Çatı Merdiveni | Merdivenler
ChromaX Theme
Çalışkan Üye
*
29
konular
29
mesajlar
16-10-2019
Kayıt Tarihi
0
Forum Puanı
SMS Onayı: Yapılmadı
#1
26-10-2019, Saat: 11:28
Çatı merdiveni, çatısı olan, son katlarda oturan, müstakil evlerde, dubleks evlerde oturan ya da iş yerlerinde direkt çatıya tavan arasına ya da çatı katına çıkmak için ideal ve güzel bir çözümdür. Amerika'da yaygın olan bu tip merdivenler, son yıllarda ülkemizde gelişen inşaat sektörü ve yeni akım ev dizaynlarıyla birlikte popülerlik kazanmıştır. Kat ve çatı yüksekliğine bağlı olarak çeşitli ölçülerde olan ürünler vardır. Fiyatları kullanılan malzeme, merdiven ölçülerine göre değişmekle birlikte çok uygun fiyatlı ürünler de mevcuttur. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır ve ekstra bir kurulum bilgisi gerektirmez. Bu merdiven, çatı arası merdiveni olarak da isimlendirilir. Merdivenin güvenliği önemlidir. Basamakları veya birleşme yerleri kırılmış, eskimiş bir ürün, üzerindeki kişi için risk oluşturabilir. Bu tip merdivenler, üzerine basıldığında sallanabilir.

Çatı katı merdivenleri teleskopik merdiven, ahşap merdiven, plastik çatı merdiveni, metal merdiven, elektrikli merdiven gibi farklı türlerden oluşur. Ayrıca yine kendi içinde makaslı çatı merdiveni, katlanır çatı katı merdiven, akordeon çatı katı merdiveni çeşitleri de vardır. Bunların yanı sıra elektrikli-motorlu çatı katı merdivenleri de mevcut olup, kullanıcılarına pratik kullanım için sunulmaktadır. Yerleşik montaj sistemi harici sistemlerle ya da direkt tek parça halinde versiyonları ile çeşitlilik sağlanmakta. Katlanabilir olanlar, kullanılan alandan tasarruf sağlar. Fazladan yer kaplamayan ve görünürde gizlenmiş bir aparat olarak düşünülebilir. Çatı katı merdivenleri seçilirken, tavan yüksekliği mutlaka belirlenmelidir. Tavana açılacak olan bir boşlukla yerine monte edilebilir. Çatı merdiveni montajı, genellikle alanında uzman bir usta yardımıyla yapılır, ancak ustalık bilginiz varsa, bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz. Ürünün ambalajının içinde, kullanma ve montaj talimatı bulunur. Bu talimatların uygulanması gerekir.

Çatı katı merdivenleri en uygun fiyat garantisi ile sitemizde incelenebilir. Fakro markalı çatı katı merdivenleri, site üzerinden incelenebilir. Fakro markalı ahşap merdiven, yaylı sistemle açılıp kapanabilir özelliktedir. Merdivenin üzerindeki çubuk kullanılarak kolayca açılabilir, 150 kiloya kadar yük taşıyabilir. Çatı merdiveni modeller çatı katına kolay ve güvenli erişim imkanı sunarken, katlanıp tavana kaldırılabilen yapısı ile yerden kazanç sağlamaktadır.


Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi