ID: 1210 Kategori: Yeni Web Siteleri Konu Sahibi: meliketatar 0 Yorum 388 Okunma
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Borulama Projelendirmesi Hizmetleri
ChromaX Theme
Kidemli Üye
*
158
konular
158
mesajlar
18-07-2020
Kayıt Tarihi
0
Forum Puanı
SMS Onayı: Yapılmadı
#1
04-09-2020, Saat: 03:01
PPD (Pro Plant Design), borulama projelendirmesi alanında şu tip hizmetler sunmaktadır:

Proses tesislerinde ekipman yerleşimi, ekipmanlar arasındaki mesafe, proses değerleri, akışkan listesi, boru malzemesi seçimi, boru çapı belirleme (boru çaplandırma), proses tipine göre eğim verme, Emniyet vanası hesapları, PSV yerleşimi, operasyon ve bakım için gerekli geçiş alanlarının sağlanması, optimum boru boyu belirleme adımlarını takip ederek borulama projesi tamamlanır. Stres analizi çalışmaları sonrasında boru izometrileri, malzeme listeleri, ekipman listeleri hazırlanır ve proje tamamlanır.

Skid ünite tasarımında yine proses tipine göre borulama projesi hazırlanır. Skid ünitelerde alan çok daha kısıtlı olduğundan yoğun bir çalışma gerektirmektedir. Battery limitlerden itibaren skid ünite tasarımı başlatılır. Ekipman nozul yerleşimleri dikkate alınarak 3 boyutlu model hazırlanır. Nozullar arası borulama çalışması yine operasyon ve bakım için yeterli boşluklar verilerek hazırlanır, ayrıca ekipman platformları, merdivenler tesis standartlarına ve proses tipine, proses değerlerine göre modellenerek borularla çakışma olmamasına dikkat edilir. Stres analizi öncesi “Clash Check” (Çakışma Kontrolü) yapılır. Stres analizinin devamında malzeme listeleri, izometri resimleri, plan profil paftaları hazırlanarak proje teslim edilir.

Bu bağlamda boru stres analizi ve skid ünite dizaynı hususlarında kapsamlı bilgiye erişmek ve proje bağlamında daha detaylı konularda bilgi edinebilmek maksadıyla www.proplantdesign.com adresli sitemiz ziyaret edilmeli ve sitemiz ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir.


Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi