ID: 160 Kategori: Yeni Web Siteleri Konu Sahibi: osman75 0 Yorum 646 Okunma
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Artun Belgelendirme
ChromaX Theme
Kidemli Üye
*
113
konular
113
mesajlar
24-08-2019
Kayıt Tarihi
0
Forum Puanı
SMS Onayı: Yapılmadı
#1
01-10-2019, Saat: 17:13
Mesleki Yeterlilik Belgesi nedir sorusuna cevap verdiğimiz makalemizi okuyabilir hem de ihtiyacınız olan mesleki yeterlilik belgesini MYK onaylı belgelendirme kuruluşu olan şirketimizden alabilirsiniz.
Mesleki Yeterlilik Belgesi, belgelendirme kuruluşları tarafından ulusal yeterliliğin esaslarına göre uygulanmakta olan ölçme ve değerlendirme faaliyetleri neticesinde başarılı olan kişilere verilen bir belgedir. Artun belgelendirme Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen kişilere, kaliteli eğitim anlayışı ile eğitim vermekte ve eğitim sonunda uygulanan sınav neticesinde başarılı olan kişilere belgelerini temin etmektedir.
Mesleki Yeterlilik Belgesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile birlikte bir takım kanun hükmünde kararnamelerin değişikliğe uğraması ile birlikte pek çok meslekte zorunlu hale gelmiştir. Bu değişikliğe göre; bazı tehlikeli sektörlerde, Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan işçiler çalışamamakta; istihdam edilmemektedir. Dolayısı ile bazı meslek dallarında çalışılabilmesi için Mesleki Yeterlilik Belgesi bir zorunluluktur.
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?
Mesleki Yeterlilik Belgesi, aracı kurumlar tarafından bir eğitimin verilmesi, ölçme ve değerlendirmenin yapılması sonucunda başarılı olan kişilere temin edilmektedir. Bu belgeyi almak isteyen kişilerin öncelikle, meslek alanlarını belirlemeleri ve bu meslek alanları için yeterlilik belgesi veren aracı kurumlara başvurması gerekmektedir. Bu belgenin temin edilmesi ancak ve ancak Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile mümkündür.
Bu sebeple, belge almak isteyen kişilerin iyi bir firma araştırması yapması gerekmektedir. Eğer siz de Mesleki Yeterlilik Belgesi almak istiyorsanız ve eğitim ile birlikte belge teminini sağlayan bir kurum arıyorsanız; Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun resmi internet sitesinde yer alan yetkilendirilmiş kuruluşlar modülü üzerinden arama ve araştırmanızı yapabilirsiniz.
Artun Belgelendirme; MYK Ve TÜRKAK Onaylı Bir Belgelendirme Kuruluşudur. 

Tel :0216 398 40 20
Tel :0216 398 40 23
Gsm: 0506 093 40 20
https://www.artunbelgelendirme.com.tr


Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi