ID: 1497 Kategori: Yeni Web Siteleri Konu Sahibi: zeynepsahin 0 Yorum 127 Okunma
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robotik Otomasyon Sistemleri
ChromaX Theme
Kidemli Üye
*
50
konular
50
mesajlar
23-02-2021
Kayıt Tarihi
0
Forum Puanı
SMS Onayı: Yapılmadı
#1
14-03-2021, Saat: 14:38 (Son Düzenleme: 17-03-2021, Saat: 18:59, Düzenleyen: zeynepsahin.)
Günümüzde gelişen teknoloji insan hayatını son derece kolaylaştırmış ve birçok işlemin insanlar adına robotik otomasyon sistemleri tarafından yapılması sağlanmıştır. Robotik otomasyon sistemleri parçaları, maddeleri, özel işlem takımlarını veya aletleri belirlenen ve istenen görevler doğrultusunda hareket ettiren tasarımlardır. Endüstriyel alanda sıklıkla karşımıza çıkan robot pozisyonerleri üretim aşamasında ürünlerin hızlı ve düzenli üretimini sağlayarak üretimin devamlılığını esas kılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile insan hayatına giren bu sistemler bugün pek çok endüstriyel alanda kullanılmaktadır. Bu sistemler sayesinde özellikle endüstriyel otomasyon alanında üretimde kullanılması ile birçok gelişme sağlanmaktadır. İnsan gücünün yerini alan bu yeni nesil teknolojik cihazlar sayesinde üretim alanları genişlemekte ve ürünler daha hızlı bir şekilde piyasaya çıkarılabilmektedir.

Makineleşmenin artması ile birlikte insan gücüne olan ihtiyaç azalmış ve robotik otomasyon adı verilen sistemler hayatın her alanında karşımıza çıkmaya başlamıştır. Robotik otomasyon sistemleri, robot dışında robotik ekipmanlar olarak robot pozisyonerleri, robot lineer kızakları ve gantry sistemler endüstriyel üretim alanında en çok tercih edilen ürünlerdir.

Robotların kaydırılmasında kullanımı yaygın olan robot lineer kızağı (robot slider / robot tracks), büyük paçaların üretiminde kullanılan gantry sistemle çalışan gantry robotlara kartezyen (cartesian) robotlar ve endüstriyel alanda kullanılan robot pozisyonerleri gibi ürünler Admex Advanced Motion Experts tarafından tüm tüm dünyada çözüm olarak sunulmaktadır. Firmaya ait ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgi almak ve ürün siparişi için admex.com.tr/tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi