ID: 230 Kategori: Yeni Web Siteleri Konu Sahibi: DerSu 0 Yorum 991 Okunma
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türk Hamamı İmalatı
ChromaX Theme
Çalışkan Üye
*
29
konular
29
mesajlar
16-10-2019
Kayıt Tarihi
0
Forum Puanı
SMS Onayı: Yapılmadı
#1
26-10-2019, Saat: 13:23
Hamam imalatı uygulamasında Türk hamamı spa kuruluşlarının en ehemmiyetli yeridir. Sıcak suyu, göbek taşları, keseleri, aromatik kokularıyla, ve sabunlarıyla ayrıca çok köpüğüyle yapılacak bir masaj Türk hamam denilince akıla ilk gelen unsurlardır. Stresi eksiltir, bedeni hafifletir, dinlendirir, adale gerginliklerini ve sızıları giderir, kan dolaşımını hızlandırmaktadır, cildin genç ve taze kalmasını sağlar. Bu istikametleri ile Türk hamamı SPA kültürünün bırakılmazları arasındadır. Geleneksel mermer operasyona teknikleri günümüzün çağdaş wellness birimlerinin üretilmesinde kullanılır. Muhteşem bir hamam için teknik altyapı çok ehemmiyetlidir. Dikkatle tasarlanan ve uygulanan  hamam imalatı  izolasyon tabakayı ve yüzeylerin uygunluğu ortaya konan işin niteliğini tanımlar. Ustalık ve deneyim gerektiren mermerin tercihiyle başlamış bu yolda, kullanılabilecek mermerlerin doku ve ayrıca rengiyle geçimli formların, motiflerin ve bitirici kalitedeki harekatların tercihi ile devam eder. Geleneksel Türk hamamlarının bırakılmaz unsurları Göbek taşları, işlenmiş kurna, kurna aynası ile seçime göre duvarda pano yapmak veya ayna dizaynına entegre edilip kullanılabilecek olan Çiniler, Sırça mozaik ya da özel sırça çalışmaları hamam projelerinde göze çarpan unsurlar arasındadır.

Türk Hamamı Yapımı

İyi bir hamam sert yapıda, gözeneksiz mermerlerden üretim edilmeli. Derzi az düzeyde olmalı ki hijyen de güçlü olabilsin. Türk hamamı üretimi su kanalları dökülen suların doğrudan gidere erişebilir biçimde dizayn yapılmalıdır. Mermer damarı ayrıca dokunun yapısını gözüne sorun etmeyecek bir güzellikle yer etmelidir. Mermer üzerinden yapılacak mekan yalnızca kurna konularak hamam olmaz. Hamamı hamam yapan en ehemmiyetli unsur sıcaklıktır. Başka bir deyişle bir mekanın iyi bir hamam yapımı olması mermerin iyi derecede ısıtılabiliyor olmasından geçer. Oturaklar, sırt dayama bölgeleri, taban gibi kullananın dokunabileceği yüzeyin tam anlamıyla emeline uygun biçimde ısıtılmalıdır. Özellikle göbek taşı öbür tüm noktalara nazaran fazlasıyla ısıtmalıdır. Üzerine doğru uzandığında kullanıcıyı rahatça terletir. Sağlık açısından da oldukça etkili ve faydasına olacaktır.

Hamam İmalatı Sistemleri

Hamamlar kullanıcının temas halinde olabileceği bütün kısımlardaki mermerler bütün olarak ısıtılmalıdır. Oturaklar, taban, sırt bölgesi ve göbek taşı birbirinden değişik ayarında ısıtma yapılmalıdır. Isıtma yöntemi hamam üzerinde mermerin altında kaldığı için çok önemlidir. Geri dönüşü son seviye de yüksek maddiyata patlayacak bir iş olduğu için projelendirmek doğrusuyla yapılmalı, mermerden evvel testlerinin bitirilmesi gerekmektedir. Isıtma sistemi doğru şekilde kullanıldığı zaman, hamam için çok büyük bir etken olacaktır. Her türlü farklı sistemlerle birbiri arkasına her alanıyla ısıtmalıdır. 

Türk Hamamı İmalatı

Sıcak su ile ısıtma otel ve sosyal kuruluş tipi büyük hamamların ısıtılmasında sıcak su seçim edilmektedir. Daha ekonomik olup ta, daha yüksek sıcaklık basitlikle sağlanabilir. Özel bir ısı izolasyon levhası üzerinde dolaştırılan ısıtma boruları hamamın her noktasına erişir. Bu sayede tüm hamam mekanının ısı izolasyonu ve ısıtması sağlanmış olur. Elektrikli Isıtma Devamlı olarak sıcak su sağlanma ihtimali olmayan kuruluşlar ve konut tipi minik mekanlar ile de elektrik özelliği olan ısıtmayı kullanmanızı tavsiye ederiz. Elektrik olan ısıtma sistemleri özel hakimiyet oturumları ile kumanda edilir. Dijital şekillerde gün saat belirtip hamamın haftada ne zamanında ne gibi saat aralığında sıcak olması da istediğinize göre programlarsınız. Bu sayede hiçbir zaman hamamın ısınma vaktini bekleme yapmazsınız. Hamam isteyebileceğiniz her dakika sıcak her dakika kullanıma hazır halde olacaktır. Temeliyle beraber size her türlü yardımcı olacak ve sıcak mekan ve sağlık açısından değer katacaktır.


Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi